Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhong Xian Zhang Mr. Zhong Xian Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-23737136 Е-пошта:ericzhang@tuwtech.com
Избрана производи
За нас

Гуангдонг џин флуор за заштеда на енергија технологија копродукции, Ltd е лоцирана во градот Dongguang е хемиска индустрија за истражување и развој, производство, агенти за обработка на фотоелектрични материјали, а техничката шема е една од иновативните претпријатија.

Во областа на хемиските материјали и наноматеријалите , компанијата има интегрирано единствен агент на добро познати брендови дома и во странство. Може да обезбеди материјал од прва класа и техничка поддршка за површинска обработка. Компанијата е посветена на истражување и развој на флуоројаглеродно соединение , флуоројаглероден медиум за пренос на топлина , производство и продажба на нано-скала три антифлуорирани течности и проширување на полето на примена на високо-технолошките претпријатија; Медиумот за пренос на топлина со флуоројаглерод е широко користен во нови енергии , ново економско поле и ладење на топлински мијалник на воената индустрија, што постигна извонреден ефект на заштеда на енергија и намалување на потрошувачката. Особено нашата TUW-HYM-47 серија за пренос на топлина, се вметнува течна фаза трансформација трансформација се применува на серверот на центарот за податоци, без потреба од климатизација и просторија за ладење, значително ја намалуваат потрошувачката на енергија, помалку од 1,1 PUE. Во споредба со традиционалното климатизација, може да заштеди повеќе од 85% енергија. Оваа серија на производи, исто така, ќе биде широко применета за ладење и дисипација на топлина на инверторот за напојување на воз со голема брзина, возила на напојување со литиумски батерии, турбини на ветер, нуклеарни централи, машини за рударство, мрежни електрични мрежи UHV и воени системи на радар.

Со развојот на бизнисот, компанијата култивираше професионален, способен и квалитетен тим, придржувајќи се кон концептот „создавање вредност за клиентите“, со иновативна технологија и искрена услуга за континуирано подобрување на основната конкурентност на претпријатијата, за создавање понудената ситуација со клиентите, обезбедете конкурентни производи и услуги на клиентите преку широко распространетиот информативен канал и единствената перспектива за перспектива за развој на пазарот.Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
За нас

Гуангдонг џин флуор за заштеда на енергија технологија копродукции, Ltd е лоцирана во градот Dongguang е хемиска индустрија за истражување и развој, производство, агенти за обработка на фотоелектрични материјали, а техничката шема е една од иновативните претпријатија.

Во областа на хемиските материјали и наноматеријалите , компанијата има интегрирано единствен агент на добро познати брендови дома и во странство. Може да обезбеди материјал од прва класа и техничка поддршка за површинска обработка. Компанијата е посветена на истражување и развој на флуоројаглеродно соединение , флуоројаглероден медиум за пренос на топлина , производство и продажба на нано-скала три антифлуорирани течности и проширување на полето на примена на високо-технолошките претпријатија; Медиумот за пренос на топлина со флуоројаглерод е широко користен во нови енергии , ново економско поле и ладење на топлински мијалник на воената индустрија, што постигна извонреден ефект на заштеда на енергија и намалување на потрошувачката. Особено нашата TUW-HYM-47 серија за пренос на топлина, се вметнува течна фаза трансформација трансформација се применува на серверот на центарот за податоци, без потреба од климатизација и просторија за ладење, значително ја намалуваат потрошувачката на енергија, помалку од 1,1 PUE. Во споредба со традиционалното климатизација, може да заштеди повеќе од 85% енергија. Оваа серија на производи, исто така, ќе биде широко применета за ладење и дисипација на топлина на инверторот за напојување на воз со голема брзина, возила на напојување со литиумски батерии, турбини на ветер, нуклеарни централи, машини за рударство, мрежни електрични мрежи UHV и воени системи на радар.

Со развојот на бизнисот, компанијата култивираше професионален, способен и квалитетен тим, придржувајќи се кон концептот „создавање вредност за клиентите“, со иновативна технологија и искрена услуга за континуирано подобрување на основната конкурентност на претпријатијата, за создавање понудената ситуација со клиентите, обезбедете конкурентни производи и услуги на клиентите преку широко распространетиот информативен канал и единствената перспектива за перспектива за развој на пазарот.Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Нови Продукти
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање